Process monitor

Jak získat záznam z programu Process Monitor?

Pokud při startu nebo provozu Zoner Photo Studia vznikají z nezjištěných důvodů delší prodlevy nebo jsou jiné problémy související s během Zoner Photo Studia, lze k bližšímu prozkoumání těchto problémů využít záznam z externí aplikace Process Monitor.

Process Monitor je aplikace vyvinutá firmou Microsoft a stahujete si ji z oficiálních stránek Microsoftu, nemusíte mít tedy obavy ohledně bezpečnosti. Aplikace je sice pouze v anglické verzi, nicméně podle návodu ji zvládnou použít i lidé, kteří anglicky nerozumí.

Process Monitor stáhnete z této webové stránky: https://docs.microsoft.com/cs-cz/sysinternals/downloads/procmon

Můžete použít odkaz „Download Process Monitor“ (úplně dole na stránce) a program si nainstalovat na svůj počítač, případně lze spustit přímo pomocí odkazu „Run now from Sysinternals Live“.

Po spuštění programu se objeví se něco jako průzkumník, ve kterém okamžitě začnou naskakovat záznamy procesů. Spuštěním Process Monitoru začne záznam procesů, proto je nyní třeba spustit Zoner Photo Studio a navodit problémovou situaci. Je třeba, aby byla záznamenána právě konkrétní problémová situace.

Po vyvolání problematické situace ukončíte záznam z Process Monitoru odškrtnutím volby Capture Events v menu File (nebo klávesovou zkratkou Ctrl+E).

Záznam uložíte ve stejném menu File pomocí volby Save a nastavením parametru All Events  a potvrzením OK.

Tak získáte soubor Logfile.PML, který najdete ve složce Path. Soubor LogFile.PML může mít velikost několik set MB, zkuste proto soubor zkomprimovat a použijte pro odeslání službu www.uschovna.cz

Did this answer your question? Thanks for the feedback There was a problem submitting your feedback. Please try again later.